Dojazd do Uniwesyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie oraz zasady parkowania

Uniwersytecka Klinika Stomatologiczna w Krakowie mieści się przy ulicy Montelupich 4 w Krakowie. Dojazd do niej jest możliwy zarówno samochodem, jak i transportem publicznym.

Dojazd samochodem

Przed Kliniką zlokalizowany jest niewielki parking objęty Obszarem Płatnego Parkowania obowiązujący od poniedziałku do soboty, w godz. 10.00–20.00.  W ramach podstrefy B10 obowiązuje opłata w wysokości 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania.  Parkując w strefie płatnego parkowania, kierowcy mogą zapłacić za postój przy pomocy parkomatów, które są zlokalizowane bezpośrednio przed budynkiem Kliniki lub aplikacji mobilnych. Możliwa jest płatność za pomocą aplikacji:  AnyPark, City Park App, ePark, moBILET, mPay i SkyCash. 

Ulica Montelupich przy budynku Kliniki to strefa zamieszkania objęta znakiem D-40.

W strefie zamieszkania obowiązują następujące przepisy ruchu drogowego:

  •     Piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami.
  •     Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i stosować się do sygnałów i poleceń wydawanych  przez pieszych.
  •     Prędkość maksymalna w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h.
  •     Dozwolone jest parkowanie pojazdów tylko w miejscach wyznaczonych co oznacza, że nie można parkować przy chodniku przylegającym bezpośrednio do budynku Kliniki.

Najbliższy parking znajduje się na ulicy Kamiennej przy budynkach Politechniki.

 

Dojazd transportem publicznym

Dojazd transportem publicznym do Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej jest również możliwy. Najbliższe przystanki autobusowe to: Nowy Kleparz a tramwajowe to: Nowy Kleparz i Dworzec Towarowy

Mapa

Zobacz na mapie jak do nas trafić: [kliknij tu]

Data publikacji: 05 12 2023 r.